Autorka je v součastnosti aktivní na blogu - Pokemon-World
Seriál Ty Kanče má skupinu na FB! Klikni sem a přidej se i ty!

Nebe fantazie - 1.kapitola

26. ledna 2010 v 10:44 | Luci |  Nebe fantazie

Mayu Hikari, 18ti letá dívka, která ztratila oba rodiče. Nyní žije jen se svím snoubencem, se kterým se má brzy vdávat. Nikdo se jí ale neptá, zda chce, nebo nechce. Své matce před smrtí slíbila, že si Reie, známého lovce draků, za muže vezme. Její matku ale nezajímalo, že ho Mayu nemá ráda. Chtěla pro svou dceru, aby se měla dobře, jelikož vyrůstala v chudobě. Nedokázala pochopit, že Mayu se její život líbil. Nevadilo ji, že je chudá. Měla rodinu a kamarády, které má ráda. Teď, kvůli Reiovi, nemá nic a nikoho. Nesmí chodit daleko od jejich domu, nesmí se stýkat s někým, s kým si to Rei nepřeje. Rei si ji hlídá, jako by byla jeho majetek.
Mayu před pár dny oslavila své osumnácté narozeniny. Což znamená, že si brzy bude muset Reie vzít za muže. Nemůže ani pomyslet na to, jak se k ní bude chovat, až bude jeho ženou. Ale za nic na světě nechce zklamat matku, kterou tak milovala. Chce dodržet její poslední přání a Reie si vzít.
Jednou odpoledne si Mayu vyrazila na procházku. Šla na své oblíbené místo, které nebylo daleko od jejich domu. Na místo, kam jako malé dítě chodívala se svou matkou.
Mayu toto místo miluje. Jsou tam krásné stromy, úžasný čerstvý vzduch a často se tam chodí vyhřívat zvířata. Na to překrásné místo vede můstek, který je nad oslňujícím rybníčkem. Mayu miluje, když si může na toto místo jít odpočinout. Je to pro ni příjemná relaxace, při které zapomene na všechny problémy a nehezké věci. Ovšem je otázkou času, kdy se i tohle místo změní jen v pustinu. Ke každému se už doneslo, že Říše fantazie je v ohrožení, že všechno živé náhle umře. Že vyhynou draci, vyschne každičký čirý pramen, jednorožci se ze země fantazie ztratí, víly a elfové zemřou. Nikdo neví, proč se to děje. Nikdo nemá zdání, jak tomu zabránit.
Zatímco Mayu seděla na zemi a pozorovala krásy Říše, zaslechla cizí hlas.
,,Nebudu to dělat, ne, odmítám! Dej mi pokoj, rozhodl jsem se pro jiný život!" ozvalo se z pravé strany. Mayu to znepokojilo, jelikož tohle místo navštěvuje jen ona. Nikdy tu nepotkala žádného člověka. Poté zahlédla muže, který se otáčel a na někoho křičel.,,Tvůj otec by si to přál!" vykřikl druhý hlas. Osobu, které hlas patřil, Mayu neviděla.,,Můj otec je mrtvý! Nikdy mu neodpustím to co dělal, tak ať si to svoje přání strčí do patřičných míst!" vykřikl rozzlobeně muž a otočil se před sebe.
Mayu se vylekala a ihned vstala ze země.,,Pardon, nechtěl jsem vás vylekat." omluvila se neznámý muž, který měl přes obličej zvláštní, železnou masku.,,To je v pořádku, já jen... Už jsem stejně na odchodu." zakoktala Mayu a chystala se odejít. Nechtěla si povídat s nikým cizím. Nemohla riskovat, že by ji viděl její nastávající a opět by ji z něčeho obvinil.
,,Ale ne, vy tu zůstaňte, nechtěl jsem vás vyrušit z relaxování... Vlastně ani nevím, proč jdu tudy. Jenom procházím kolem, nemusíte si mě všímat." přesvědčoval Mayu muž, který se ani nepředstavil. Otočil se a chystal se odejít.,,Ale..." otočil se zpátky na Mayu.,,Je to tu nebezpečné. Kolem se pohybují různí lovci. Na co vůbec máte ten luk a šípy? Vypomáháte snad těm bestiím, kteří tu loví draky?" řekl s vtipem muž.
Mayu sklonila hlavu a upřeně sledovala motýli, kteří kolem poletovali.,,Omlouvám se, nechtěl jsem se vás nějak dotknout... Radši už půjdu." řekl muž a chystal se k odchodu. Mayu moc dobře věděla, že až si vezme Ria za muže, bude muset lovit draky s ním. Věděla, že je to nevyhnutelná a velmi blízká budoucnost.,,A co když mezi ně patřím..." řekla smutně Mayu. Neřekla to tomu muži, ale sobě.,,Co jste to říkala?" otočil se zpátky.,,Co když tu draci být nemají? Co když jsou opravdu oni ti špatní?" zeptala se Mayu.
,,Draci nejsou špatní tvorové. A stejně jako jednorožci, kentauři a ostatní stvoření, patří k fantazii. Bez nich by Říše nemohla fungovat tak, jako fungovala celé ty roky, staletí, tisíciletí..." řekl muž a přišel blíže.,,Jsem Nikko." představil se a podal slečně ruku. Ona mu ruku nepodala a neřekla ani slovo.
,,Dobrá, těší mě..." odpověděl si sám.,,Víte, slečno... Každý, kdo má co dočinění se zabíjením draků, není dobrý člověk. Jako dítě jsem vyrůstal s otcem, který draky lovil. Uvědomil jsem si, že to co dělá, to co mě učí, je špatné! Lidé by si to měli uvědomit. Nemůžeme přece jen nečinně hledět na to, jak se nám fantazie rozpadá pod nohama! Ten, kdo jednou zabije draka, není člověk, ale bestie!" přesvědčoval Nikko Mayu.
Když Mayu slyšela jeho slova, rozčílila se. I ona jednou bude donucena zabít draka. Neudělá to z vlastní vůle, ale bude muset.,,Kdo se vás tu ptal na vaši minulost! Draci taky zabíjeli a stále zabíjejí nevinné lidi!" rozkřikla se Mayu.,,Nevinné? Jak to můžete říct? Když drak zabije, musí k tomu mít důvod. Ale řekněte mi, proč je zabíjíme my, lidé? Máme k tomu nějaký důvod? Lidi to teď dělají pro slávu a peníze! To není dost dobrý důvod na to, zabít živého tvora! Uvědomujete si vůbec, že je to stejné, jako by jste zabila člověka? Ten drak je taky něčí potomek, něčí rodič... Ale zbytečné vám to říkat." řekl rozzlobeně Nikko. Mayu se sebrala a šla pryč.
,,Nashledanou!" řekl ironicky Nikko. Když Mayu slyšela ty slova, která ji Nikko říkal, věděla, že má pravdu. Nechtěla si ale přiznat to, že jednou bude také patřit mezi ty bezcitné bestie.
Když Mayu odcházela, Nikko stále něco říkal. Proto se zastavila.,,Myslíte, že já tohle všechno nevím? Myslíte, že já chci lovit draky? Ano, měl jste pravdu, sice k těm bestiím nepatřím, ale už brzy budu. Vážně si myslíte, že jsem si tenhle osud vybrala sama? Že chci draky zabíjet dobrovolně? Tak to jste na velkém, ale opravdu velkém omylu..." řekla se slzama v očích Mayu a odešla.
Když se Mayu vracela zpátky domů, za svím snoubencem, celou cestu přemýšlela nad tím, co jí neznámý muž jménem Nikko řekl. Měl zřejmě důvod pro to, se takhle rozčilovat, jakmile šlo o lovení těchto tvorů. I když Mayu věděla, že Nikko měl ve všem pravdu, nemohla to nijak změnit. Bylo pro ni strašné vědět, že se z ní stane něco, jako z jejího budoucího muže. I on je bestie, která se vyžívá v tom, když vidí umírat draka. Před domem Mayu zahlídla právě jeho, Reie. Sledoval dalekohledem oblohu. Prošla kolem něj a neřekla ani slovo.
,,Ale ale, kde si byla?" zeptal se a odložil dalekohled.,,Zase si vyhlížíš oběť, hm?" zeptala se znechuceně Mayu.,,Oh, slečinka se zlobí?" zeptal se a přištoupil k ní blíže.
,,Mayu, moc dobře víš, že draci jsou bestie, se kterými jsou jen problémy. Kdyby tu dál byli, přemnožili by se a zabili by nás. To vážně chceš?" zeptal se Rei. Mayu hodila oči v sloup a neodpověděla. To, co říkal Rei byli jen samé lži.,,No, dobrá, nejevíš zájem si semnou povídat. Kdes vůbec byla?" zeptal se Rei.,,Už se nemůžu ani jít kouknout na své oblíbené místo?" zeptala se naštvaně Mayu.,,Oh, jistě že můžeš. Byla si tam sama?" vyptával se dál.,,A můžu se na něco zeptat já? O co ti vůbec jde?!" rozkřikla se Mayu.
,,Kdo byl ten chlap?" zeptal se Rei narovinu.,,No ne, tak ty mě teď už i sleduješ? To snad nemyslíš vážně..." řekla Mayu a chystala se odejít.,,Odejdeš, až já ti to dovolím!" zvýšil na ni Rei hlas a chytil ji za paži.,,Co si k sakru myslíš? Já nejsem tvůj majetek!" cukla sebou Mayu, ale Rei ji chytil ještě silněji, až vykřikla bolestí.,,Dozvím se už sakra, kdo byl ten chlap?!" křičel Rei.,,Panebože, já nevím kdo to byl!" přesvědčovala ho Mayu.,,Ne? A proč ses s ním vybavovala? Jak se jmenuje?!" křičel dál Rei. Předváděl jen jednu z mnoha žárlivých scén.,,Prostě přišel a říkal mi něco o tom, že je to tam nebezpečné. Vážně už si nemůžu ani s nikým povídat?" škubla sebou mayu tak, že se dostala z Reiova pevného stisknutí.
,,Jméno? Jak se jmenoval?!" křičel Rei, jako by šlo o život.,,Já nevím, nepamatuju se. Představoval se, ale vážně si nevzpomínám.. Možná něco na N, já vážně nevím!" přesvědčovala ho Mayu, která ve strachu jméno opravdu zapoměla.,,Jak chceš... Ale jako moje žena, mě budeš poslouchat! Zítra bude svatba..." řekl odhodlaně Rei.,,Reii, prosímtě pochop, že já nejsem tvůj majetek!! Přestaň mě pořád špehovat, nech mě svobodně žít! Kdy konečně pochopíš, že já si tě vzít nechci?!"

Diskuze
• Co říkáte na komix?
• Jak se vám zamlouvají postavy, které se v tomto díle objevili?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 BlaCk PriNcEsS BlaCk PriNcEsS | Web | 26. ledna 2010 v 11:59 | Reagovat

Krása užasný... :-)

2 Tatra.nka Tatra.nka | Web | 26. ledna 2010 v 14:22 | Reagovat

Hmmm vypadá to dobře... jen - píše se mým a svým, ne měkké i ... :D ale nejlepší věta tohodle dílu je - omluvila se neznámý muž - :D:D:D:D To je jak od googlu :D

3 Beyko Beyko | 26. ledna 2010 v 14:47 | Reagovat

wow =o) spíš se ale teším až se to vážně uplně rozjede =)))

4 Edianka Edianka | Web | 26. ledna 2010 v 16:25 | Reagovat

• Fotky, kostými i postavy super! Ten Nikko je sympaťák! A naopak Rei...teda být Mayu tak ho asi kopnu :D

• Jak říkám: Nikko se mi zamlouvá nejvíc:)

5 DeN!sSsQ@ DeN!sSsQ@ | Web | 26. ledna 2010 v 16:49 | Reagovat

Moc hezky :-)

6 LoLinka LoLinka | E-mail | Web | 26. ledna 2010 v 17:47 | Reagovat

• Co říkáte na komix?-ty woe je to uplně perfektní váážně tleskám *bravo*
• Jak se vám zamlouvají postavy, které se v tomto díle objevili?-tyy wadko nádherné grafika:perfekt,scénář:perfekt...nemám slov nádhera smekáám :-)

7 vanesa19 vanesa19 | 27. ledna 2010 v 9:05 | Reagovat

moc hezky tesimse na dalsi dil

8 pru340 pru340 | Web | 27. ledna 2010 v 16:56 | Reagovat

pěknej díl,těším se na další.

9 Imala Imala | 27. ledna 2010 v 19:30 | Reagovat

Mě se to moc líbí ...  :-) Tak rychle další díl ...  :-D  :-)
A postavy?? ... Suprový ...  :-)

10 WeroNik@ WeroNik@ | 28. ledna 2010 v 18:58 | Reagovat

moc pekne"!"!

11 Loree Loree | Web | 29. ledna 2010 v 17:53 | Reagovat

Co říkáte na komix?// vypadá zajímavě :)
Jak se vám zamlouvají postavy, které se v tomto díle objevili?// moooc! Postavy jsou perfektní ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama